Pielgrzymka do Ziemi Świętej

 

Ziemia Święta

 

Ziemia Święta leży w zachodniej części Azji, nad brzegiem Morza Śródziemnego, po obu stronach Jordanu. Ten skrawek ziemi łączy Syrię z Egiptem. W Biblii najczęściej określany jest jako Ziemia Obiecana, Kanaan, Ziemia Izraela czy po prostu Ziemia Święta. Najpóźniej powstała grecka nazwa Palestyna, odnosząca się pierwotnie do wybrzeża zamieszkałego przez Filistynów. Obecnie większość miejsc związanych z życiem i działalnością Jezusa Chrystusa znajduje się na terytorium Izraela i Autonomii Palestyńskiej.

 

1 DZIEŃ: Spotkanie na lotnisku . Odprawa paszportowa. Wylot do Tel Avivu. Przylot do Izraela a następnie przejazd do BETLEJEM, miasta narodzenia Dzieciątka Jezus. Przejazd na Pole Pasterzy (Beit Shean), nawiedzenie niezwykłego kościoła, zbudowanego na miejscu, na  którym spali pasterze, kiedy przyszedł do nich anioł, ogłosić dobrą nowinę. Przejazd do Bazyliki Narodzenia Pańskiego – jednego z najważniejszych miejsc w Ziemi Świętej, kościoła działającego nieprzerwanie od IV wieku, najdłużej na świecie,  modlitwa w Grocie Narodzenia. Spacer po uliczkach i centrum Betlejem do Sanktuarium Matki Boskiej Karmiącej (Grota Mleczna) – to tu wg tradycji Maria i Józef zatrzymali się podczas ucieczki do Egiptu, by nakarmić Dzieciątko, przejazd do hotelu , zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

2 Dzień : Śniadanie. Przejazd do JEROZOLIMY  na Górę Oliwną, skąd rozpościera się przepiękny widok na Stare Miasto Jerozolimy. Nawiedzenie Kościoła Pater Noster, gdzie Pan nauczył Apostołów modlitwy Ojcze Nasz. Obecnie znajduje się tu Klasztor Sióstr Karmelitanek, a w ogrodzie klasztornym, pachnącym oszałamiająco żywicą cyprysów, można odszukać na jednej ze 140 tablic z językami z całego świata, tej samej modlitwy we własnej ojczystej mowie.  Spacer drogą Niedzieli Palmowej do niezwykłego kościoła w kształcie łzy -  Dominus Flevit (Pan Zapłakał), gdzie Jezus w drodze do Jerozolimy spojrzał na miasto i zapłakał nad losem narodu wybranego.

Droga niedzieli palmowej poprowadzi nas do Bazyliki Narodów w Ogrodzie Getsemani – gdzie Jezus pocił się krwią a  Judasz zdradził go pocałunkiem. Wejście do Starego Miasta, nawiedzenie kościoła św. Anny (Sadzawka Bethesda). Przejście na  Via Dolorosa  - drogę, którą kroczył Jezus obarczony ciężarem krzyża. Przejście do Bazyliki Grobu Bożego – najświętszego kościoła chrześcijan, gdzie znajduje się miejsce ukrzyżowania Pana Jezusa i Grób, w którym złożono jego ciało, aż do momentu zmartwychwstania.

Po zakończeniu drogi krzyżowej i zwiedzeniu Bazyliki czas wolny na straganach Starego Miasta, gdzie można zakupić wiele pamiątek i poczuć atmosferę miasta. Spacer przez Dzielnicę Ormiańską i Żydowską pod miejsce modlitwy Żydów - Ścianę Płaczu – jedyny zachowany fragment zburzonej przez Rzymian Świątyni, przejazd do hotelu na obiadokolację  i nocleg.

3 Dzień: Śniadanie. Przejazd do AIN KARIM. Nawiedzenie Kościoła Narodzenia Jana Chrzciciela, gdzie znajduje się grota narodzenia Jana i pozostałości domu Elżbiety i Zachariasza, rodziców Jana. Następnie spacer do Kościoła Nawiedzenia św. Elżbiety, gdzie Maryja po powitaniu Elżbiety wypowiada Magnificat. Po nawiedzeniu obu sanktuariów przejazd przez nową część miasta Jerozolima pod Parlament Izraela. Pamiątkowe zdjęcia pod godłem Izraela a następnie przejazd w kierunku Góry Syjon, gdzie znajduje się Sanktuarium Zaśnięcia N.M.P. Spacer do Wieczernika - miejsca ostatniej wieczerzy i miejsca ustanowienia sakramentu kapłaństwa oraz miejscu Zesłania Ducha Świętego, nawiedzenie Grobu Króla Dawida. Przejście do Kościoła Kur Zapiał, upamiętniającego 3-krotne zaparcie się św. Piotra. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

4 Dzień : Śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd w kierunki KRÓLESTWA JORDANII. W drodze do przejazd do BETANII, nawiedzenie Sanktuarium domu Marii, Marty i Łazarza, gdzie znajduje się słynny pusty Grób Łazarza. Po modlitwie i zwiedzaniu przejazd przez Pustynię Judejską do JERYCHA, miasta,  które pretenduje do  miana najstarszego miasta na ziemi. Wizyta pod Górą Kuszenia i Drzewem Zacheusza. Czas na zakupy pamiątek, z których słynie  Jerycho m.in.  słynnych owoców, róży z Jerycha, czy szarego mydła.  Przejazd do kurortu An Bukerk nad Morzem Martwym, gdzie będziemy mieli czas na relaksacyjną kąpiel w słonych i leczniczych wodach Morza Martwego. Po około 2 godzinach przejazd na granicę izraelsko - jordańską. Przejście granicy a następnie transfer do miasta Wadi Musa (Dolina Mojżesza ) , zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

5 Dzień: Śniadanie, wykwaterowanie, spacer do słynnego i  zaginionego miasta PETRA. Zwiedzanie miasta zajmie nam około 5 godzin a jednocześnie w tym czasie będziemy mogli zetknąć się z dawną kulturą Nabateńczyków jak i współczesną gościnnością Beduinów -  ówczesnych gospodarzy Petry. Przejazd do miasta MADABA, gdzie znajduje się Kościół św. Jerzego, w którym mieści się Bizantyjska Mozaika Mapy Ziemi Świętej z VI w. Ukazuje ona szlaki pielgrzymów z okresu IV, V i VI wieku n.e. Przejazd do Sanktuarium Góry Nebo, gdzie mieści się  ostatnie miejsce życia Mojżesza, gdzie ujrzał on Ziemię Obiecaną, przejazd do hotelu w stolicy Jordanii – Ammanie, zakwaterowanie , obiadokolacja i nocleg

6 Dzień: Śniadanie, wykwaterowanie, City Tour po AMMANIE. Zobaczymy m.in. Starówkę tego miasta jak i też będziemy mieli możliwość zrobić kilka pamiątkowych zdjęć  z tarasów widokowych, skąd rozpościerają się przepiękne widoki na stolicę Królestwa Jordanii. Przejazd w kierunku granicy jordańsko – izraelskiej. Przejście granicy. Przejazd na GÓRĘ TABOR, gdzie znajduje się zaprojektowana przez włoskiego architekta Antonio Barluzziego - Bazylika Przemienienia Pańskiego. Po modlitwie i zwiedzaniu -  przejazd do NAZARETU-  miasta gdzie znajduje się największa Bazylika Chrześcijańska w Ziemi Świętej. Nawiedzenie Bazyliki Zwiastowania Anielskiego (Domek N.M.P.), spacer do Kościoła św. Józefa – miejsca, w którym znajdować miał się wg tradycji warsztat świętego. Przejazd do KANY GALILEJSKIEJ – nawiedzenie Sanktuarium Ślubu w Kanie – w miejscu tym pary małżeńskie będą miały okazje odnowić swoje przyrzeczenia małżeńskie. Przejazd do hotelu , zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

7 Dzień:  Śniadanie. Wyjazd w kierunku granicy Jordansko Izraelskiej. Po przekroczeniu granicy Przejazd na Górę Ośmiu Błogosławieństw.

Tu mieści się ośmiokątna Bazylika Kazania na Górze. Czas na modlitwę i zwiedzanie przepięknych ogrodów sanktuarium.  Przejazd do TABGHA, by nawiedzić Sanktuarium Rozmnożenia Chleba i Ryb, gdzie Jezus i Apostołowie nakarmili wielkie rzesze ludzi. Spacer do Kościoła Prymatu św. Piotra , następnie przejazd do KAFARNAUM, miasta i domu św. Piotra. Rejs Łodzią Piotrową po Jeziorze Galilejskim,  następnie  przejazd nad RZEKĘ JORDAN, gdzie będziemy mieli okazję odnowić symbolicznie sakrament chrztu świętego. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 

8 Dzień: Śniadanie (lub suchy prowiant), wczesne wykwaterowanie i przejazd na lotnisko w Tel Avivie. Odprawa paszportowa a następnie przelot do Polski.

CENA: 1970zł. + 520$ płatne po przylocie do Izraela.

Wysokość ceny za imprezę uzależniona jest od ilości zebranych uczestników

Ostateczne potwierdzenie wysokości należnej wpłaty następuje na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy. 

CENA ZAWIERA: 

- Przelot lotem czarterowym 

- Transport komfortowym autobusem na terenie Izraela, Jodrani

- 7 noclegów - Hotel 3*** w pok. 2, 3- os.

- śniadania, obiadokolacje 

- Ubezpieczenie KL, NNW, bagaż 

- Opieka duchowa Kapłana 

- Przewodnik z jęz. polskim 

CENA NIE ZAWERA: 

- Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 

- Ubezpieczenia od chorób przewlekłych 

- dopłaty do pokoju 1-os. 260$

ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIAN W PROGRAMIE. 

Z uwagi na zmiany w cenach paliw oraz opłat lotniskowych, cena pielgrzymki może ulec zmianie. 

Przy lotach czarterowych godziny przelotów mogą ulec zmianie 

UWAGA! 

Paszport ważny minimum 6 miesięcy - proszę podać datę ważności przed odlotem. 

 

 

 

 

Nasz adres

  • Parafia św. Antoniego - Bracia Mniejsi Kapucyni
  • ul. Orla 11, 78-600 Wałcz
  • tel. +48 67 258 04 22
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • numer konta: 28 1240 3712 1111 0010 6380 1139

Dziękujemy

  • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
    Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

  • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…