I niedziela wielkiego postu 18.02.2018 r.

 1. Dziękujemy o. Januszowi za wygłoszone rekolekcje i życzymy wielu łask Bożych w dalszym posługiwaniu.
 2. Na potrzeby PPOŻ do naszego kościoła w zeszłym tygodniu zebraliśmy 7488 zł.
 3. W Wielkim Poście w piątki droga krzyżowa o 8.00, dla dzieci o 17.00, a po wieczornej Mszy dla młodzieży i dorosłych. Natomiast w niedziele Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. W czasie Gorzkich Żali będzie zbierana taca na kwiaty do Bożego Grobu. Osoby, które nie uczestniczą w Gorzkich Żalach mogą złożyć taką ofiarę do skarbony ustawionej przy ołtarzu Ojca Pio.
 4. Rekolekcje szkolne dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 od poniedziałku do środy poprowadzą Siostry Uczennice Krzyża ze Skrzatusza, a dla młodzieży z „Rolnika” , „Budowlanki” i Gimnazjum nr 3 w dniach 26-28 lutego rekolekcje poprowadzi Wspólnota Domu Miłosierdzia z Koszalina.
 5. Z bocznych ołtarzy można zabrać Skarbonki Caritas na wielkopostną jałmużnę, by w Niedzielę Miłosierdzia ofiarować je na rzecz osób ubogich. Dzisiaj również przed kościołem kwesta na chleb św. Antoniego.
 6. Informujemy, że kandydatom do Bierzmowania ze szkół ponadgimnazjalnych Sakramentu udzieli bp Krzysztof Włodarczyk w dniu 11 maja o godz. 18.00.
 7. Zapisy na przygotowanie do Bierzmowania kandydatów z klas II Gimnazjum i klas 7 Szkoły Podstawowej w najbliższy wtorek, środę i czwartek od godz. 16.30-18.00 w kancelarii parafialnej. Należy przyjść przynajmniej z jednym z rodziców.
 8. Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii prowadzi rozliczenie podatku PIT we wtorki od godz. 19.00 w bibliotece domu duszpasterskiego. Można przekazać 1% podatku np. na cele statutowe Stowarzyszenia Przyjaciół Parafii, Dzieło Pomocy Ojca Pio lub inne Organizacje Pożytku Publicznego.
 9. Kustosz Sanktuarium w Skrzatuszu zaprasza na Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie w sobotę o godz. 17.30. Zapisy w księgarni św. Maksymiliana. Wyjazd o godz. 16.40 sprzed naszego kościoła.
 10. Zachęcamy do nabycia czasopism: „Gość Niedzielny” i „Miłujcie się”. W Gościu Niedzielnym m.in. o rozpoczętym roku jubileuszowym stygmatyzacji i śmierci św. Ojca Pio oraz wywiad z naszym rekolekcjonistą o. Januszem.
 11. Powstańmy i pomódlmy się za zmarłych, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:

                                                                                 

                                                                                        Lucyna Żardecka – lat 78;  

                                                                                        Roman Gromowski – lat 71;

                                                                                        Danuta Macewicz – lat 57;

 

We wtorek o godz. 13.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza św. pogrzebowa za śp. Reginę Kowalewską, lat 79, mamę ks. Marka Kowalewskiego; prawdopodobnie pod przewodnictwem biskupa i w asyście kapłanów z diecezji.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Nasz adres

 • Parafia św. Antoniego - Bracia Mniejsi Kapucyni
 • ul. Orla 11, 78-600 Wałcz
 • tel. +48 67 258 04 22
 • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • numer konta: 28 1240 3712 1111 0010 6380 1139

Dziękujemy

 • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
  Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

 • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…